Назавжди залишаться у рідній школі двоє її випускників-друзів – Богдан Тленюк і Юрій Гринівецький.
У фоє Стриївського ліцею 19 лютого відкрили пам’ятні дошки на честь цих героїчних захисників Української незалежності. Освятив меморіальні таблиці місцевий парох отець Тарасій, помолившись за душі наших Героїв.
![](https://www.zbarazh-rada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/3с-1024x576.jpg)
Захід, приурочений небуденній події, був сповнений тривоги і сліз, співчуття, спогадів, водночас надії і світлих сподівань на Перемогу у цій тривалій жорстокій війні із нестерпним сусідом.
Матері загиблих воїнів не стримували сліз, знімаючи з таблиць полотна, учні з тремтінням у голосах читали вірші про ненависну війну та співали журливих пісень. Вчителі та однокласники загиблих Героїв з повагою і теплом згадували молодих земляків. Кожен із воїнів був особливим, мав власний погляд на світ, але об’єднувала їх любов до спорту, до України.
Богдану цього дня мало б виповнитись 38, але назавжди залишився 37-річним. Був залюбленим у спорт, організував у селі облаштування тренажерного залу для молоді і сам тренував хлопців та дівчат. Встиг взяти участь в АТО, з початком повномасштабного вторгнення росіян пішов на фронт. Служив сапером-мінометником. Загинув 4 липня 2023 року на Донеччині.
Лише на кілька місяців пережив його 33-річний Юрій Гринівецький, чиє яскраве життя обірвалось внаслідок осколкового поранення на Луганщині. Був дуже доброю і принциповою людиною, що найбільше любила справедливість і чесність.
Сьогодні друзі знову поряд, як у мирні часи, знову у рідному селі. В оточенні квітів і люблячих людей. Сміливо і спокійно дивляться з портретів на молоде покоління і дають школярам наснагу рости справжніми патріотами, ніколи не здаватись, вірити у Перемогу і понад усе любити Україну.
![](https://www.zbarazh-rada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/12с-1024x576.jpg)
![](https://www.zbarazh-rada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/11с-1024x682.jpg)
![](https://www.zbarazh-rada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/10с-683x1024.jpg)
![](https://www.zbarazh-rada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/9с-1024x576.jpg)
![](https://www.zbarazh-rada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/8с-1024x576.jpg)
![](https://www.zbarazh-rada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/7с-1024x576.jpg)
![](https://www.zbarazh-rada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/6с-1024x576.jpg)
![](https://www.zbarazh-rada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/5-1024x576.jpg)
![](https://www.zbarazh-rada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/4с-1024x576.jpg)
![](https://www.zbarazh-rada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/2с-1024x576.jpg)
![](https://www.zbarazh-rada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/1-с-1024x682.jpg)