Збараж. Про роботу патронатних вихователів
Що таке патронатна сім’я, хто може бути патронатним вихователем, які необхідні для цього документи, які терміни перебування дитини у патронатній сім’ї, фінансування таких сімей та гарантії держави – про це розповіла представниця Служби у справах дітей Збаразької міської ради Галина Дячина безробітним під час семінару, що відбувся у Збаразькому управлінні Тернопільської філії Тернопільського обласного центру зайнятості.
Галина Дячина наголосила, що ця форма виховання передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім`ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками складних життєвих обставин. Особи, які створили будинки сімейного типу, прийомні сім`ї чи стали патронатними вихователями за надання послуг отримують заробітну плату та кошти на утримання дітей, відповідно до їх віку та кількості.
“Після складних життєвих перипетій, скандалів та моральних травм дитині важко адаптуватись до соціуму з його системою природного відбору. Набагато легше заліковувати рани в сімейному колі. Саме тому популяризуються такі форми виховання, як прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та патронатні сім`ї” – зауважила Галина Дячина.
Працівники центру зайнятості розповіли присутнім про різні можливості побудови кар’єри та професійного розвитку за сприяння служби зайнятості.