Який порядок поновлення виплати пенсії, якщо її тривалий час не одержували?
Відповідно до статті 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон) пенсія виплачується щомісяця не пізніше, як 25 числа місяця, за який її виплачують, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України організаціями, що здійснюють виплату й доставку пенсій, або через установи банків у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.
Виплата припиняється в разі неотримання пенсії протягом шести місяців підряд.
Згідно з частиною другою статті 49 Закону поновлення виплати пенсії здійснюється за рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після з’ясування обставин і за наявності умов для поновлення її виплати.
Заява про поновлення виплати пенсії подається пенсіонером особисто або його законним представником в орган, який призначає пенсію, за місцем перебування на обліку, як одержувача пенсії (пункт 1.5 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22 – 1 (зі змінами) та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 27.12.2005 за № 1566/11846).
З питань поновлення виплати пенсії пенсіонеру треба особисто звернутися в територіальне управління, в якому він перебуває на обліку.
Про право на пенсію
В чоловіка 35 років страхового стажу, але не досяг 60-річного віку. Чи є право на пенсію?
Відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років за наявності страхового стажу не менше як 15 років по 31 грудня 2017 року. Тобто для призначення пенсії за віком треба не тільки мати необхідний страховий стаж, а й досягти певного віку.
Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років мають чоловіки за наявності страхового стажу від 25 до 35 років (залежно від року виходу на пенсію).
Із 1 січня 2028 року за наявності 40 і більше календарних років страхового стажу пенсію за віком призначатимуть незалежно від віку.
Призначення пенсії за віком за наявності 35 років страхового стажу до досягнення чоловіками 60 – річного віку законодавством не передбачено.
Будь першим хто прокоментує