Шановні споживачі природного газу!
Користування газовими приладами за умови дотримання правил і інструкцій – безпечне та зручне. Проте неправильна їх експлуатація, поганий догляд може призвести не лише до вибухів і пожеж, а й до нещасних випадків.
Як засвідчують фахівці, причиною трагедій найчастіше стає халатність господарів. Самовільне втручання в цілісність газових приладів і внутрішніх будинкових газопроводів, використання газових приладів не за призначенням, нехтування перевіркою тяги та недотримання в належному стані систем відведення продуктів згорання та вентиляції, користування несправним і застарілим газовим обладнанням – це основні порушення, яких припускаються споживачі.
Нагадуємо, що з настанням холодів в умовах складних погодних умов (сильний вітер, різке зниження температури та опади у вигляді дощу, снігу) тяга в димових і вентиляційних каналах значно погіршується, утворюються крижані закупорки або створюється зворотна тяга.
Не забувайте перевіряти тягу перед початком і під час роботи газових приладів з відводом продуктів згорання в димохід, перевіряйте стан оголовків димовідвідних труб від газових приладів із примусовим відводом продуктів згорання через стіну.
ПАМ’ЯТАЙТЕ:
-
Категорично заборонено встановлювати шибери у димовідвідних каналах від опалювальних приладів газифікованих природним газом;
-
Перевіряйте тягу перед початком і під час роботи газових приладів, які під’єднані до димових каналів;
-
Не залишайте без нагляду працюючі газові прилади на тривалий період;
-
Під час роботи газового приладу необхідно відкривати кватирку;
-
Заборонено використовувати газові плити для опалення приміщення;
-
Не допускайте до користування газовими приладами дітей дошкільного віку і осіб, що не пройшли навчання правилам користування газом в побуті;
-
При виявленні запаху газу в приміщенні, під’їзді, надворі, несправності газового приладу слід викликати аварійно-диспетчерську службу газового господарства за тел.: 104;
Невиконання цих елементарних правил може призвести до аварійної ситуації або отруєння чадним газом.
ЧАДНИЙ ГАЗ – продукт неповного згорання природного газу – є небезпечним для життя і здоров’я людини. Він без кольору, без запаху і виявити його в приміщенні без спеціальних приладів неможливо. При не достатній тязі в димових та вентиляційних каналах чадний газ заповнює приміщення і вже невелика його концентрація в повітрі може призвести до смертельного отруєння.
Умовою надійного, безперебійного та безаварійного газопостачання вашого житла є дотримання елементарних правил безпеки, економія та своєчасна і повна оплата вартості спожитого газу.
БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЗДОРОВ’Я І ЖИТТЯ!
Адміністрація Збаразького УЕГГ ПрАТ «Тернопільгаз»