Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Звернення міського голови Збаража Романа Полікровського щодо проведення місячника під гаслом “Українські міста без туберкульозу!”

Шановні жителі міста Збараж!

24 березня 2020 рокуВсесвітній та всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, яке поширюється повітряно-крапельним шляхом та викликається бактерією, яка зазвичай вражає легені, але також може вразити і інші органи.

Паличка Коха – збудник захворювання на туберкульоз – не розрізняє соціального статусу, гендерних та вікових відмінностей, і з однаковою ефективністю заражає бідних і багатих, чоловіків і жінок, старих і молодих. Сприйнятливість до туберкульозної інфекції є вищою у дітей молодшого віку та осіб, старших 65 років. Високий темп життя, інформаційний пресинг, постійний «брак часу», а, отже, нерегулярне і незбалансоване харчування ? це все стресові аспекти, які призводять до зниження захисних сил організму і сприяють розвитку захворювання.

Разом з тим, туберкульоз ? безумовно, соціальна хвороба, адже безпосередньо залежить від способу життя населення, якості харчування та інших факторів. Складне соціально-економічне становище в країні, безробіття, велика кількість людей, які не можуть повноцінно харчуватися, стреси, соціальна не облаштованість ? все це істотно підвищує ризик зараження і розвитку туберкульозу.

ВООЗ вважає туберкульоз більш смертоносним інфекційним захворюванням у світі, аніж ВІЛ/СНІД, гепатит та інші інфекційні і паразитарні хвороби разом узяті. З 10 мільйонів нових випадків туберкульозу в світі тільки 7 мільйонів діагностовано, а це означає, що 3 мільйони чоловік з туберкульозом щорічно залишаються неврахованими.

Україна посідає друге місце в Європейському регіоні за рівнем захворюваності на туберкульоз. За даними ВООЗ, в нашій країні щороку не виявляється близько 24% нових випадків захворювання на туберкульоз. Ймовірними причинами такого великого відсотка не виявлення випадків туберкульозу може бути недостатній рівень діагностики, обмежений доступ до медичної допомоги певних категорій населення та пізнє звернення за медичною допомогою. Україна є однією з десяти країн з найвищим в світі тягарем захворюваності на мультирезистентний туберкульоз, тобто щонайменше 23% нових випадків туберкульозу, виявлених в Україні, не піддаються лікуванню звичайними протитуберкульозними препаратами, отже є резистентними, а більше 40% таких нових випадків вже мають деструктивну форму. Більшість наших співгромадян, яких вражає туберкульоз, знаходиться в найбільш продуктивному і працездатному віці.

В навколишньому середовищі існує досить великий резервуар туберкульозної інфекції, що обумовлює напружену епідемічну ситуацію.

Симптоми туберкульозу:

  • Кашель, частіше сухий, що продовжується більше ніж 2-3 тижні;

  • Кровохаркання(наявність крові у мокроті, що виділяться при кашлі);

  • Підвищення температури більше 5-7 днів;

  • Задуха;

  • Погіршення або відсутність апетиту;

  • Раптове схуднення.

При виявленні подібних симптомів у себе або у своїх близьких закликаю Вас негайно звернутись до дільничного терапевта або сімейного лікаря.

Своєчасне виявлення туберкульозу є вирішальним фактором для ефективного лікування та попередження поширення його серед людей.

Рання діагностика виявляє початкові форми туберкульозу.

Чим раніше виявлено захворювання, тим більше шансів на повне одужання при умові ефективного лікування.

Для діагностики використовуються загальноприйняті методи виявлення туберкульозу:

  • періодичне флюорографічне обстеження (1 раз на рік)
  • рентгенографія органів грудної порожнини за медичними показаннями.
  • лабораторні методи: обстеження харкотиння на наявність мікобактерій у осіб, які кашляють більше 2 тижнів, бактеріоскопічне дослідження біологічних субстратів (мокротиння, сечі та ін.) за медичними показаннями.

СКЛАДОВІ ПРОФІЛАКТИКИ ТУБЕРКУЛЬОЗУ

  1. Здоровий спосіб життя: відмовитись від алкоголю і паління. Наркоманія та токсикоманія значно підвищують ризик захворювання.

  2. Дотримуватись правил особистої гігієни, особливо при спілкуванні з хворими людьми.

  3. Вживати здорову збалансовану їжу з достатнім вмістом білків,жирів, вітамінів. Уникати вживання консервів та різноманітних концентратів.

  4. Займатись спортом або фізичними вправами, якомога більше перебувати на свіжому повітрі.

  5. Регулярно 1 раз на рік проходити профілактичні медичні огляди з флюорографічним обстеженням.

  6. При будь яких проявах погіршення стану здоров`я негайно звертатися до лікаря.

Специфічна профілактика– це вакцинація і ревакцинація вакциною БЦЖ.

Не нехтуйте профілактичними заходами, будьте пильними, будьте здорові!

З повагою, міський голова Збаража

Роман Полікровський

Будь першим хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту